kalendarz świąt nietypowych dla dzieci

Kalendarz Świąt Nietypowych Dla Dzieci – Mamy Najlepsze Propozycje!

Zastanawialiście się kiedyś, jakie są nietypowe święta dla dzieci? Znamy odpowiedź na to pytanie i mamy dla Was zestawienie tych najciekawszych, które warto świętować z dziećmi. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak sprawić, aby te chwile były niezapomniane dla Waszych pociech.

Kalendarz świąt nietypowych dla dzieci to doskonała okazja, aby spędzić czas aktywnie i kreatywnie. Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają świętować, dlatego warto wprowadzić do ich kalendarza takie wyjątkowe okazje. Dzięki temu, będą mieli więcej okazji, aby razem z rodzeństwem i rówieśnikami wykazać się swoją pomysłowością.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kalendarzem!

Styczeń – Dzień Śniegu

Pierwszy miesiąc roku upływa pod znakiem zimy i śniegu. Dlatego 6 stycznia warto uczcić Dzień Śniegu razem z dziećmi! To doskonała okazja, aby pobawić się na świeżym powietrzu, zjeść pyszne przekąski i oczywiście, zbudować bałwana!

Organizując zabawę na śniegu, pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci. Przygotujmy im ciepłe kurtki, rękawice i czapki, a także zadbajmy o odpowiednie obuwie, aby nikt nie zmarzł ani nie poślizgnął się na lodzie. Warto również zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą lub kakao, aby rozgrzać się po zabawach na śniegu.

Po powrocie do domu, możemy wraz z dziećmi zrobić pyszne kanapki z serem i dżemem oraz zrobić gorące mleko z miodem. Taki dzień będzie niezapomnianym przeżyciem dla naszych pociech!

Luty – Dzień Przytulanki

14 lutego to oczywiście Dzień Zakochanych, ale warto uczcić także Dzień Przytulanki, który przypada na 21 lutego. To doskonała okazja, aby miło spędzić czas z naszymi dziećmi i pokazać im, jak ważne jest okazywanie miłości.

Wspólnie z dziećmi możemy zrobić przytulanki, które staną się ich towarzyszami podczas snu. Możemy kupić materiały w sklepie i razem z dziećmi uszyć przytulanki według własnego projektu. Warto w tym celu przygotować rysunki i szablony, które pomogą nam stworzyć wymarzone przytulanki.

Czytaj dalej  zapalenie oskrzeli u dzieci - objawy forum

Dzień Przytulanki to także doskonała okazja, aby zorganizować przyjęcie z przyjaciółmi naszych dzieci. Wszyscy możemy zabrać ze sobą swoje ulubione pluszaki i razem spędzić miło czas przy słodkim poczęstunku.

Marzec – Dzień Klapka w Tylnej Części Głowy

Jesteście gotowi na nieco szaloną zabawę z dziećmi? 31 marca obchodzimy Dzień Klapka w Tylnej Części Głowy! To doskonała okazja, aby pokazać naszym pociechom, że czasami warto po prostu dać sobie spokój i odprężyć się.

Możemy zorganizować przyjęcie z dziećmi, na którym okażemy się luźniejszą i mniej wymagającą wersją siebie. Mogą to być: piżamy, klapki w tylnej części głowy i gadżety z humorystycznymi napisami. Warto przygotować również kolorowe przekąski i zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji, takich jak gry planszowe i różnego rodzaju zabawy.

Dzień Klapka w Tylnej Części Głowy to także doskonała okazja, aby zorganizować konkurs na najbardziej szaloną fryzurę lub modę na kolorowe skarpetki. Pamiętajmy, że najważniejsze jest dobre samopoczucie i dobra zabawa!

Kwiecień – Dzień Przyjaźni z Ludźmi Zwierzętami

Jeśli Wasze dzieci uwielbiają zwierzęta, to 8 kwietnia będzie dla nich szczególnym dniem. Tego dnia przypada bowiem Dzień Przyjaźni z Ludźmi Zwierzętami.

Warto zorganizować w tym dniu wycieczkę do zoo lub stadniny koni. Możemy również odwiedzić pobliski schronisko dla zwierząt i poświęcić czas na nauce opieki nad zwierzętami. Dzieci mogą wziąć udział w różnych warsztatach i zajęciach, dzięki którym lepiej poznają potrzeby zwierząt i dowiedzą się, jakie są ich ulubione zabawki.

W ramach Dnia Przyjaźni z Ludźmi Zwierzętami warto też porozmawiać z dziećmi o roli, jaką odgrywają zwierzęta w naszym życiu. Możemy zacząć od podstawowych pytań, takich jak: Jakie zwierzęta lubisz najbardziej? Dlaczego? Które zwierzęta są przyjaciółmi ludzi?

Maj – Dzień Kreatywności

10 maja to Dzień Kreatywności – doskonała okazja, aby pobudzić wyobraźnię naszych pociech i pokazać im, jak wiele radości można czerpać z tworzenia czegoś nowego.

Możemy zorganizować różnego rodzaju warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci. Warto zainspirować się tematami, które interesują nasze pociechy i pozwolić im na twórcze eksperymentowanie. Możemy np. rozgrzać atmosferę poprzez zabawę w budowanie z klocków Lego. To doskonała okazja, aby pobudzić wyobraźnię i umożliwić dzieciom swobodną zabawę, a przy okazji – rozwijać ich zdolności manualne.

Czytaj dalej  zapalenie migdałków u dzieci

W ramach Dnia Kreatywności warto również zorganizować konkursy i zabawy, w których dzieci mogą wykazać się swoją pomysłowością. Może to być np. konkurs na najpiękniejszą kolorowankę lub zabawki wykonanej z papieru?

Czerwiec – Dzień Bajek

9 czerwca to Dzień Bajek – wspaniała okazja, aby poznawać nowe historie i rozpieszczać dziecięce wyobraźnie.

W tym dniu warto zorganizować wieczór bajkowy, na którym dzieci będą mogły obejrzeć swoje ulubione filmy animowane lub posłuchać przepięknych audiobooków. Warto też przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile swojego dzieciństwa i opowiedzieć dzieciom ulubione baśnie.

Mamy również dla Was alternatywną propozycję – zorganizujmy piknik z książką! Wystarczy zabrać ze sobą kocyk, parę dobrych lektur i pyszne przekąski. Taka wymiana wiedzy i dobrej zabawy na pewno zostanie w dziecka na długo!

Lipiec – Dzień Pizzy

18 lipca przypada Dzień Pizzy – doskonała okazja, aby zrobić coś pysznego razem z dziećmi i miło spędzić czas przy stole.

Możemy zorganizować mini kuchenny warsztat i zaprosić dzieci do przygotowania swoich wymarzonych pizz. W tym celu musimy mieć na wyposażeniu ciasto, sos pomidorowy, ser oraz inne dodatki, które lubią nasze pociechy. W czasie przygotowywania, możemy porozmawiać z dziećmi o składnikach i ich właściwościach.

Jak myślicie, jakie są rodzaje pizzy? Hortarnia nauczy was, jak przygotować same najlepsze odmiany pizzy:

1. Pizza Margherita

To najprostsza w wykonaniu pizza – wystarczą trzy składniki: sos pomidorowy, mozzarella i bazylia. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość użytych składników i przygotować je samemu na miejscu. Pizza Margherita to doskonała okazja, aby poczuć smak świeżych ziół w swojej wersji klasycznej.

2. Pizza Capriciosa

To pizza, której podstawowe składniki to sos pomidorowy, mozzarella i szynka. Dodatkowo możemy dodać paprykę, cebulę lub pieczarki. Pizza Capriciosa to idealna propozycja dla tych, którzy lubią połączenie mięsa z warzywami.

3. Pizza Hawajska

Egzotyczny wariant pizzy, który powstał w USA. Składniki to sos pomidorowy, mozzarella, szynka i ananas. To zestawienie to wciąż temat wielu sporów, ale myślę, że warto przetestować tajemnicze połączenie smaków i stworzyć własne opinie na temat tej odmiany pizzy.

4. Pizza Caprese

To pizza w kolorach włoskiej flagi. Podstawowe składniki to sos pomidorowy, mozzarella i świeże pomidory. Warto również dodać listki bazylii i oliwę. Pizza Caprese to doskonała propozycja dla miłośników prostych, ale smacznych rozwiązań.

5. Pizza Vegetariana

To pizza dla wegetarian. Podstawowym składnikiem jest sos pomidorowy i mozzarella, a dodatkowo możemy dodać warzywa, takie jak brokuły, cukinia, paprykę czy cebulę. Pizza Vegetariana to idealna opcja dla tych, którzy lubią prostotę i zdrowe pożywienie.

Czytaj dalej  zapalenie krtani objawy u dzieci

Sierpień – Dzień Marzanny

15 sierpnia to Dzień Marzanny – ciekawe, co to za święto?

Czym jest Dzień Marzanny?

Dzień Marzanny to okazja do przypomnienia sobie staropolskich tradycji związanych z dobrymi wróżbami i obrzędami plagącymi nadchodzący czas. Na wiosnę, gdy kończy się zima, na przedmieściach dawnych miastek bawiły się dziewczyny z wiosennymi gałązkami, stroikami i kolorowymi wstążkami, przy akompaniamencie żywicznych fujarek. Marzanna to przeważnie coś w rodzaju kukły, które dziewczyny przygotowywały z gałęzi wierzby. Następnie bogato dekorowano ją kolorowymi wstążkami. W końcu, cały pochód, którym Marzanna była ubrana, zostawał wyrzucony do rzeki, w którym uroczyście topiono Marzannę, a potem wróżono przyszłość.

To ciekawe święto, które warto uczcić w nieco zmienionej formie – dzięki temu dzieci będą mogły lepiej zrozumieć tradycje swojego kraju.

Wrzesień – Dzień Muzyki i Tańca

W imieniu muzyki i tańca, zapraszamy na 1 września! To stricte artystyczne święto, które pozwoli nam poznać się z nowymi aktywnościami kulturalnymi i ciekawymi działaniami.

Warto zorganizować uroczysty bal dla dzieci, na którym będą mogły poznać rytmy tańca i posłuchać różnych rodzajów muzyki. Możemy również zorganizować konkurs na najładniejszy strój balowy lub zorganizować warsztaty taneczne dla najmłodszych. To doskonała okazja, aby pobudzić wyobraźnię i rozwijać zainteresowania dziecka.

W ramach Dnia Muzyki i Tańca, możemy również zorganizować wieczór filmowy, na którym zobaczymy najlepsze filmy muzyczne, np. „Rysiek Riedel – Załoga G”. To doskonała okazja, aby rozluźnić się i odpocząć po wakacjach.

Październik – Dzień Dyni

Jeśli chcecie posmakować pysznych przekąsek z dyni, to 26 października warto uczcić Dzień Dyni! To zadziwiające warzywo, które idealnie sprawdzi się w różnego rodzaju przepisach.

Możemy zorganizować kuchnię terapeutyczną i piec pyszne ciasta dyniowe lub zrobić zupę krem z dyni, którą na pewno lubią dzieci. W czasie pieczenia, możemy porozmawiać z dziećmi o właściwościach dyni i innych warzyw, a także zaproponować wierszyki i piosenki na temat jesieni.

Warto również zorganizować wyjazd do parku lub na pole dyniowe. To doskonała okazja, aby poświęcić czas na rozmowy o jesieni i zbierać dynie na własność. Dzięki temu nasze pociechy będą miały możliwość zapoznania się z przyrodą w praktyce.

Listopad – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Dzień Pluszowego Misia – ideal